O mnie

BIOGRAFIA

Piotr Słapa – polski gitarzysta akustyczny, kompozytor.

Specjalizuje się w technice gry o nazwie fingerstyle.

Fingerstyle to jedna z najbardziej widowiskowych i jednocześnie wymagających technik gry na gitarze.

Styl ten pozwala stworzyć iluzję brzmienia kilku instrumentów grających w tym samym czasie (basu, perkusji, partii rytmicznej i solowej) podczas gry na jednej gitarze.

Autorska muzyka Piotra łączy w sobie różne gatunki muzyczne – zarówno blues, jazz, rock, country czy funk.

Od 12 lat związany jest z branżowym magazynem “Gitarzysta” jako wykładowca rubryki warsztat gitary akustycznej. Jest autorem ponad 100 publikacji z lekcjami gitary.

 

Muzyczne osiągnięcia:

  • W 2014 roku na festiwalu Guitar Awards został wybrany do najlepszej trójki gitarzystów akustycznych w Polsce.
  • Ponad 300 solowych koncertów na polskich oraz zagranicznych scenach. Występy u boku takich artystów jak Tommy Emmanuel, Martin Taylor, Rodrigo y Gabriela, Jon Gomm, Joscho Stephan, Richard Smith, Marek Napiórkowski, Krzysztof Pełech, Marek Raduli czy Wojciech Hoffman.
  • Gitarowe umiejętności doskonalił w światowej stolicy muzyki country – Nashville w USA. Uczestniczył w legendarnym festiwalu gitary fingerstyle Chet Atkins Appreciation Society.
  • Udział w nagraniach dla telewizji TVP, TVN oraz dla Polskiego Radia.
  • Współpraca oraz prezentacje sprzętu muzycznego dla firm: Maton, Cole Clark, Lakewood, Ibanez, Ovation, Acoustic Image, David Laboga Cables, Elixir czy G7th.
  • Nagroda Specjalna równoważna z I miejscem w jednym z najbardziej prestiżowych konkursów gitarowych w Polsce – Guitar City 2007. Po raz pierwszy w historii festiwalu i konkursu pierwszą nagrodę otrzymał solista.

Piotr jest cenionym instruktorem oraz promotorem gitary w Polsce. W 2011 roku załóżył warszawską szkołę gitary Guitarschool.pl.

Prowadził warsztaty na wielu prestiżowych imprezach muzycznych takich jak: Summer Guitar Festival w Krzyżowej, Ogólnopolskie Dni Artystyczne z Gitarą, Bass Days, Jazzlot w Ostrzeszowie, Letnie Warsztaty Gitarowe w Muzycznej Owczarni, Jesienny Przeciąg Gitarowy, Targi Music Media, T.Burton Fingerstyle Festiwal, Fingerstyle Sopot Festival, Fingerstyle Feeling, Szczycieński Festiwal Gitarowy czy Warsztaty Muzyczne Rockowe Ogródki.

 

REFERENCJE

“Na nowej płycie Piotra Słapy znalazłem wiele pięknych kompozycji nagranych ze smakiem i dojrzałością cechującą największych muzyków na świecie. A oprócz tego znakomita robota gitarowa pełna wirtuozerii i dbałości o brzmienie. Płyta powinna zachwycić nie tylko miłośników muzyki gitarowej, ale także wszystkich wrażliwych melomanów”

Jarosław Śmietana

“W muzyce Piotra Słapy można odnaleźć nie tylko wirtuozerię oraz doskonałą technikę, ale także prawdziwe emocje. Miałem okazję uczestniczyć w kilku wykładach Piotra i byłem pod wrażeniem jego umiejętności przekazywania wiedzy oraz nawiązywania kontaktu z młodymi adeptami gitary. Piotrowi gratuluje doskonałej płyty oraz trzymam za niego kciuki na polskiej i światowej scenie”

Marek Raduli

“Piotr Słapa należy do moich faworytów jeśli chodzi o młodych gitarzystów grających na gitarze akustycznej. Muzyk ten posiada bardzo dobrą technikę gry na tym dosyć trudnym instrumencie. Potrafi znakomicie i z łatwością wydobyć z gitary bardzo ciepłe dźwięki co niewielu gitarzystom się udaje. Do tego dochodzi wyjątkowa zdolność i łatwość komponowania pięknych melodii co dodatkowo dodaje waloru Piotrowi jako muzykowi i kompozytorowi”

Wojciech Hoffmann